A napelem típusok sokfélék lehetnek. Ezek a berendezések napjainkban egyre elterjedtebbek, a környezetkímélő működésüknek köszönhetően. A vásárlásuk, illetve a telepítésük előtt érdemes megismerni a napelem típusok jellemzőit. Fontos tisztában lenni azzal, hogy melyiknek milyen a hatásfoka, ezen felül azzal is, hogy hol érdemes alkalmazni.
Ez egy hosszú távú befektetésnek számít, azonban a kiépítése kissé költséges. A termékek a Nap sugarait villamos energiává alakítják át. Amikor a napfény az eszközre esik, akkor azt elnyeli a semleges zónában, utána az energiát továbbítja az elektronoknak. Azok így szabaddá válnak, ebből kifolyólag tudják majd vezetni az áramot. A napelem típusok két fő csoportra oszthatóak.
Létezik kristályos és vékonyfilm-rétegű változat. Az előbbi verzió valamivel elterjedtebbnek számít a piacon. Ha a telepítésen gondolkodik, akkor mindenképpen nézzen utána a rendszereknek az internetes oldalakon, annak érdekében, hogy könnyebben eldönthesse, melyikre van szüksége! A napelem típusok költségben és méretben is eltérnek egymástól, így a velük megvalósított napelemes közvilágítás ár is változatos.
Mennyi energiát és pénzt költenek általában az utcai lámpákra?
Ha az energiaköltségek csökkentésének módját keresi, a napelemes közvilágítás remek megtakarítási lehetőséget jelenthet. Rengeteg olyan terület van, ahol hasznos lehet, beleértve a kereskedelmi, köz- és lakóterületeket. A háztulajdonosoknak remek módot kínál arra, hogy élvezzék a napenergia előnyeit, például a feljáró vagy a gyepfelület megvilágításával, miközben pénzt takarítanak meg az elektromos számlákon.
Sok közműszolgáltató cég ösztönzi a fogyasztókat a kereskedelmi területeken történő napelemes világítás telepítésére, mert felismerték, hogy az alacsonyabb elektromos költségeken és a szén-dioxid kibocsátásának csökkentésén keresztül milyen nagy megtakarítást kínál. A közterületeken, például parkokban, kempingekben és parkolókban, a napelemes közvilágítás elősegíti az alkalmazottak és az ügyfelek biztonságát.
A legtöbb otthonban és vállalkozásban azonban nehézséget jelent, hogy a költségvetés csökkenésével és az energiaköltségek növekedésével módot találjanak arra, hogy megvilágítsák ezeket a területeket és elősegítsék a biztonságot. Ezért a lakónegyedek, az önkormányzatok és a vállalatok kezdenek a napelemes közvilágításra támaszkodni, mint az energia- és pénzmegtakarítás egyik módjára.
Miért kedvezőbb a napelemes közvilágítás ár?
Az otthonokban található hagyományos izzókkal ellentétben, a napelemes közvilágítás ár lényegesen többe kerül. Ez azért van, mert sokkal hosszabb élettartamra készül. A nagy teljesítmény és a megvilágítandó járdák, utak száma miatt, egy cégnek vagy otthonnak rengeteg pénzbe kerülhet a hagyományos izzók fenntartása. Az egyre növekvő anyagköltségek miatt, ez az összeg az idő múlásával csak növekszik.
Ráadásul az utcai lámpák sokkal több áramot igényelnek, mint a tipikus otthoni világítótestek. Ez azt jelenti, hogy a havi energiaszámla a ház vagy az üzlet körüli térre vonatkozóan várhatóan megnő. Ez sok lakástulajdonosnak és vállalkozásnak vált problémává, mivel a közüzemi díjak folyamatosan emelkednek.
Mennyi energiát takaríthat meg a napelemes közvilágítás?
Első pillantásra a napenergiával működő lámpa olyan, mint bármelyik másik izzó. Ez azonban téves vélekedés. A szolár fények 60%-kal kevesebb energiát használnak, mint a tradicionális elektromos lámpák. Ez azt jelenti, hogy a háztulajdonosok és a vállalkozások azonnali csökkenésre számíthatnak a havi számláikon.
A fotovoltaikus közvilágításhoz valójában csak egyetlen 250 W panelre van szükség, ami csökkenti a telepítéssel és karbantartással kapcsolatos költségeket. Mivel kevesebb anyag szükségeltetik, ez a legtöbb más lehetőséghez képest csökkenti a munkaerő költséget is az ingatlan világítási rendszerének karbantartásakor.
Ezen előnyök mellett van néhány kulcsfontosságú különbség, ami előnyösebbé teszik ezeket a hagyományos izzókkal szemben. Az egyik, hogy a napelemes utcai lámpák üzemeltetési költségei minimálisak. A másik pedig, hogy tartósak és nem károsodnak az időjárási körülmények, például az eső vagy a nagy szél miatt.